Cilt Bakımının Olmazsa Olmazları Neler?

Cilt Bakımının Olmazsa Olmazları Neler?

 

Ben ve diğer bayanlar için pürüzsüz bir cilt olmazsa olmazlarımız arasındadır. Pürüzsüz bir cilt sahip olmak zor değil aksine uygun teknikle yapıldığında çok kolay ve basit bir şekilde pürüzsüz ciltlere sahip olabileceksiniz. Dünya genelinde uzmanların ve birçok kişinin yaptığı teknikler mevcuttur. Bu teknikler bünyemize hangisi uygun ise onu seçmek en doğru ve isabetli seçim olacaktır. Zira cilt üzerine süreceğimiz her şey birer alerjik reaksiyon olarak karşımıza çıkabilir. Doğru seçim yapmak ve uzmanlardan yardım almak oldukça önem arz etmektedir.

 

Cilt Temizliği

 

Pürüzsüz bir cilt ‘e sahip olmak istiyor iseniz mutlaka düzenli ve detaylı bir cilt temizliği yapmalısınız. Cilt temizliği yaparken doğru uygulama ve teknik büyük önem taşımaktadır. Zira doğru teknik ve uygulama yapılmadığı takdir de tahriş ve alerji meydana gelebilmektedir. Mutlaka bu konuya dikkat edilmesi büyük önem taşır. Hafta içerisinde en az 1 veya 1’den fazla peeling yapmak yeni hücre oluşumuna neden olur mutlaka yapılması gereklidir. Cilt temizleme işleminde mutlaka maskeler uygulamak çok önemlidir.

 

Cilt Bakımın da Su ve İçecekler

 

Cilt bakımının olmazsa olmazları arasında su gelmektedir. Uygun ph derecesinde günde en az hem cilt hem de böbrek sağlığınız için 2,5 litre su içmeniz gereklidir. Cilt bakımın da olmazsa olmazların arasında yeşil çay gelmektedir. Yeşil çay antioksidan özelliği oldukça yüksektir. Aynı zamanda yeşil çayı uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

 

Kremler ve Uzman

 

Cilt bakımının olmazsa olmazları arasında kremler göze çarpmaktadır. Piyasa da bulunan kremleri önüne geleni kullanmak büyük risk ve maddi yük olarak karşımıza çıkar. Krem kullanımı yapılmadan önce mutlaka uzmana görünmek gereklidir. Uzman yapacağı kontrollerden sonra size uygun olan kremi verecektir. Uzman hekimin önereceği şekilde kullanmak pürüzsüz cilt ve sağlığınız için oldukça önem taşır. Cilt bakımında düzenli hekim kontrolü de yapılmalıdır. Her zaman aynı kremi kullanmak alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu sebep ile uygun testlerden sonra krem değişimi yapılabilir. Cilt bakımında olmazsa olmazların başında güzellik merkezleri gelmektedir. Sürekli gittiğimiz güzellik merkezlerin güvenilir olması önem taşır. Yanlış bir uygulama geri dönülmez bir yola sokabilmektedir. Benim tercihim de mutlaka belgeli olan uzman hekimlerin olduğu güzellik merkezlerini tercih etmekteyim.

error: Content is protected !!