Diode Lazer Epilasyon Nedir?

Diode Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüyler hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyasıdır. Artık günümüzde hızlı ve kolay epilasyon türleri tercih edilmektedir. Lazer epilasyonun tercih edilmesinde tüylerin zamanla yok olması da büyük avantajdır. Diode lazer, laer epilasyon türlerinden bir tanesidir. Diode laer yönteminde 810 nanometre civarında dalga boylarındadır. Bir çok markanın diode lazerleri ülkemizde sıklıkla kullanılmaktadır. Diode lazer diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farklıdır. Bu yöntemde dalga boyları daha derinlere iner. Bu sayede daha derinlerde bulunan kıllara etki ederek daha iyi bir sonuç çıkarır. Diode lazer vücudun yüz, kol ve sırt bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilirler. Diode lazerin en büyük avantajlarından bir tanesi de tüm vücut tipleri rahatlıkla bu lazer türünü kullanabilmektedir.

Diode Lazer’in Avantajları

Diode lazerin pek çok avantajı bulunmaktadır. Ciltte herhangi bir lekelenmeye yol açmaz.  Tüm cilt tiplerine uygundur. Diğer lazer türleri koyu ciltlerde leke yapabilirken diode lazer koyu ciltlerde leke yapmaz. Diode lazerin iki türü bulunmaktadır. Bunlar kontakt ve hava soğutmalıdır. Dalga boyları daha derinlere indiği için derindeki kıllara da etki eder. Bu sayede daha iyi bir sonuç çıkarır. Diode lazerlerde pulse süreleri ayarlanabilen tiplerde bulunmaktadır. Bu sayede koyu tenlilere de rahatlıkla uygulanabilir ve ince kılları daha iyi görebilir. Derinlerdeki kılları da görebildiği için erkeklerde sırt bölgesinde erkek ve kadınlarda kol bölgesinde kullanılabilmekte ve güzel sonuçlar sağlamaktadır.

Buz ile yapılan lazer epilasyon diode lazer kategorisine girmektedir. Bu yöntemle laer yapılan cilt soğutulduğu için yazında lazer epilasyon yaptırma şansını sunmaktadır. Buz lazer ile diode epilasyon diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha iyi bir soğutma sağlar. Bu durumda acı eşiği düşük olan insanlar buz soğutmalı diode lazeri daha kolay bir şekilde yaptırabilirler. Uygulama oldukça kısa sürelidir. Her türlü vücut ve kıl tipine kolaylıkla uygulanabilmektedir. Normal lazer epilasyon cihazlarında daha çok acı hissedilirken diode lazerde neredeyse hiç acı hissedilmez. İstenmeyen tüylerden rahatsızsanız ve kalıcı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız diode lazeri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon <— hakkında bilgi için tıklayın

error: Content is protected !!