Kalıcı Makyaj Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Gelişen teknikler ile daha doğal bir görünüme sahip olan kalıcı makyaj, günümüzde pek çok kişinin tercihi olmaktadır. Kalıcı makyaj için eski kötü örneklerin yerini yeni ve doğal makyajlar almıştır. Kalıcı makyaj her ne kadar gelişmiş ve en estetik halini almış olsa da bu işlem ile ilgili oluşan yanlış bilgiler bir türlü düzelmemiştir.

Kalıcı Makyaj Değişiklikleri

  • Kalıcı makyaj yapılırken kullanılan teknikler eskisine göre oldukça farklılaştı. Makyaj için kullanılan pigmentler yani boyalar artık doğal malzemelerden yapılmaktadır. Bu sayede işlem sonrasında doğal bir görünüm ortaya çıkmaktadır.
  • Kalıcı makyaj için en fazla değişen konulardan biri makyajı yaptıracak kişilerin daha bilgili hale gelmesidir. Bu sayede işlem yaptıran kişiler doğru tercihler ve doğru renkler seçmektedir. Uzman seçimini de bilinçli yaptıranlar son olarak istedikleri görüntüye sahip olmaktadır.
  • Kullanılan malzeme konusunda da son derece modern tercihler yapılmaya başlandığından kalıcı makyaj eskisine göre daha kısa sürede yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde doğal bir makyaj görüntüsüne sahip olanlar kalıcı makyaja daha fazla rağbet etmeye başlamıştır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalıcılığa Sahiptir?

Kalıcı makyaj ile ilgili bilinen en yanlış bilgilerden biri 5 yıl kalıcılığa sahip olduğudur. Bu halk arasında en fazla bilinen yanlışlardandır. Net olarak böyle bir süreden bahsetmek söz konusu olamaz. Eskiden bazı işletmeler ticari kaygı duyarak bu şekilde bilgilendirme yapmaktadır. Fakat günümüzde bu işlemi yaptıran kişiler daha mantıklı ve daha doğal sonuçlar gözetmektedir. Bu bakımdan da kalıcı makyaj süreleri işlem yaptıranın isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Boyaların küçük iğneler ile vücuda yerleştirme işlemi olan kalıcı makyaj derinin hemen altına yapılmaktadır. Sizi her gün makyaj yapma sıkıntısından kurtaracak olan bu işlem kullanım açısından rahatlık sunmaktadır. Kaştan dudağa kadar pek çok bölgede farklı işlemleri içine almaktadır. Yapılacak işleme siz ve uzmanınız karar verebilirsiniz. Bu konuda sizin tercihlerinizin yanı sıra uzman önerileri de oldukça önemlidir. Yıllarca kalıcı makyaj ile uğraşan bir kişi pek çok açıdan işlemin avantajlarına ve dezavantajlarına hakimdir.

Kalıcı Makyaj Neleri Kapsıyor <— hakkında bilgi için tıklayın

error: Content is protected !!