Kalıcı Makyaj Zararlı mı?

Kalıcı Makyaj Zararlı mı?

Biz kadınların hayatta vazgeçemediği konu makyajdır. Makyaj kadınlar için vazgeçilmez ve en önemli nokta olarak bilinir. Kadının güzel görünmesi için makyaja ihtiyaç vardır. Her kadın güzel görünmek için makyaj yapar. Hatta son dönemin popüler konularından biri de kalıcı makyajdır. Kalıcı makyaj yaparak uzun yıllar hem maddi olarak hem de zamandan kazanmak isteyen bayanlar vardır. Kalıcı makyajın çeşitleri vardır. Kimisi 1 yıl giderken kimisi 5 yıl gidebilmektedir.

Kalıcı Makyajda Anestezinin Önemi

Çevremizdeki birçok bayan kalıcı makyaj takıntısı vardır. Kalıcı makyaj diğer makyaj tekniklerine göre uygulanması farklılık göstermektedir. Kalıcı Makyaj işlemi başlamadan önce özel kremler yardımı ile makyaj yapılacak bölgeye anestezi uygulanmaktadır. Anestezi uygulanmasının sebebi ise makyaj sırasında ağrı ve batma gibi şikayetleri en aza indirmektir. Anestezi uygulanan hastalar da bu tür problemler yaşanmaz. Kolaylıkla kalıcı makyaj işlemi yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Neden Uygulanır?

Kalıcı makyaj 7’den 70 uygulanabilmektedir. Fakat hamile ve birtakım rahatsızlıkları olan kişilere uygulanması çok riskli ve tehlikelidir. Genel itibari ile kalıcı makyajı kullanan bayanlar kaşlarını uzatmak, kaşlarını kalınlaştırmak, dudak daha belirgin yapmak, dudak rengini açmak gibi nedenlerden dolayı uygulama ihtiyacına gitmektedirler. Kalıcı makyaj yaparken en önemli husus yapan kişinin uzman ve ekip olması gerekmektedir. Anestezi krem dahi olsa ciddi yan etkileri meydana gelebilir.

Gerçekten Kalıcı Makyaj Zararlı mı?

Kalıcı makyaj uzman ekipler tarafından yapıldığı taktirde zararsız bir işlemdir. Fakat merdiven altı tabi edilen yerler de veya uzman ekiplere devam eden bir hastalığınızı söylemediğiniz taktirde sonu ölüme varan sonuçları meydana gelmektedir. Kalıcı makyaj sırasın da en çok karşılaşılan tehlike alerjik reaksiyondur. Alerjik reaksiyon kaşıntıdan kabarıklığa kadar gidebildiği gibi boğazda şişme nefes almada zorluk gibi daha tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. Kalıcı makyajın bir diğer tehlikesi ise döküntüler olarak bilinmektedir. Kaşlara uygulanan makyajlar da karşımıza çıkan bu sorun kaşın tamamının dökülmesine kadar gidebilmektedir.

Kalıcı makyaj batma ve yanma gibi yan etkiler de meydana gelebilmektedir. Bu etkiler genellikle zararsız olarak bilinir ve tahminen 2 veya 3 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bayanların kalıcı makyaj yaptırırken dikkat etmesi gereken önemli nokta uzman ekiplerce yapılmasıdır. Bu yüzden bayanlara söyleyeceğim uzmanlara makyaj yaptırmaya devam…

error: Content is protected !!