Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

Tüy ve kıl problemi herkesin başlı başına problemleri arasında yer almaktadır. İstenmeyen kıl ve tüyden kurtulmak oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. Burada önemli olan nokta ise istenmeyen kıl ve tüyleri her yerde değil sadece bu konuda uzmanlıkları olan merkezlerde yaptırmak büyük önem taşır. Tıbbi bir müdahale olması sebebi ile ciddi sorunlar meydana getirebilecek uygulamadan dolayı merdiven altı tabi edilen işletmelerde kaçınılması önem taşır. Fiyatı düşük olmasından dolayı birçok kişinin tercih ettiği yerlerden uzak durmak sadece uzman hekimlerin olduğu yerleri tercih etmek sağlığımız açısından önemlidir. Lazer epilasyonu halk arasında istenmeyen kıl ve tüyleri yok edilmesi işlemi olarak bilinir. Lazer epilasyonu sayesin de vücudumuzun neresinde olursa olsun istenmeyen kıl ve tüyler den kurtulmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken uzman hekimin bulunduğu merkezlere gitmek ve işlemi yaptırmak olacaktır.

Lazer Epilasyonu Kimlere Sakıncalı?

Lazer epilasyonu halk arasında basit sıradan bir işlem görüldüğünden dolayı birçok kişi tercih etmektedir. Fakat hekimim tarafından söylenen bir cümle oldukça dikkatimi çekmeyi başarmıştı. Hekimim aynen şöyle demişti kıl ve tüyü yok etmek isterken canından olabilirsin diye bir cümlesi oldukça ürkütücü idi. Zira bazı kişilerin lazer epilasyonu yaptırması oldukça sakıncalı olarak bilinmekte. Zararlı ışınlardan dolayı hamile kişiler epilasyon yaptıramaz. Diğer tedavi yöntemlerin de olduğu kemoterapi gören hastalarda uygulanması sakıncalı olarak biliniyor.

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

Lazer epilasyonu 7’den 70’e herkese uygulanabilmektedir. Tabi dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Hamile ve kemoterapi görmemesi büyük önem taşır. Zira bu iki gruba lazere epilasyonu uygulanamaz sağlığa zararlıdır. Lazer epilasyonu benim gibi istenmeyen çok çıkan kıl ve tüylerinizde bıktı iseniz mutlaka uzman ekiplere tarafından yapılması hem sizi hem de vücut ortamını rahatlatacak uygulamaların başında gelmektedir. Lazer epilasyonu sakal, kıl, genetik bölge, kaş, omuz, göğüs, kol, sırt gibi bölgelere sorunsuzca uygulanabilmektedir. Ortalama süresi 5 ile 6 hafta arasında değişen seanslar ile sağlıklı ve hızlı şekilde istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak mümkün olacaktır.

Diode Lazer Epilasyon <— hakkında bilg için tıklayın

error: Content is protected !!