Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış aylarında soğuk havanın olumsuz etkileri cildimizde de hissedilmektedir. Bu etkilerden korunmak için ve cildimizin sağlığına önem göstermek için cilt bakımı yaptırmak şarttır. Cilt tipiniz ne olursa olsun soğuk havalarda yapılacak olan cilt bakımı sağlık ve güzellik bakımından avantaj sağlayacaktır.

Cilt Bakımı Hangi Bölgeler İçin Yapılmaktadır?

Cilt bakımı söz konusu olduğunda genelde yüz bölgesi düşünülmektedir. Fakat yaz ya da kış fark etmeksizin cilt bakımı ellerden ayaklara kadar her bölgeye yapılmaktadır. Kışın özellikle soğuk havanın etkisine maruz kalan her bölgeye yoğun olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Eller gibi sürekli dışarıda bulunan ve devamlı hava temas halinde olan bir bölgenin bakımına daha çok önem vermek gerekmektedir. Aynı şekilde yüz bölgesi içinde ayrı bir bakım uygulanmalıdır. Aksi halde bu bölgelerde soğuktan kaynaklı kuruluk ve çatlaklar oluşacaktır.

Cilt bakımı için kış aylarında bu aya uygun bakım ürünleri ve bakım şekli uygulanmalıdır. Nasıl ki giysi seçerken kış aylarına uygun ürünler seçilirse cilt bakım ürünlerinde de aynı şekilde seçim yapılmalıdır. Genelde yaz aylarında cilt bakımında sadece 1 ürün dahi yeterli gelmektedir. Fakat kış aylarında pek çok kişi için birden fazla ürünün aynı anda uygulanması gerekmektedir. Nemlendirici serum, bakım kremi gibi ürünler beraber daha iyi sonuç verecektir.

Cilt problemlerine Çözüm İçin Cilt Bakımı

Cilt bakımı yaptırmanın farklı nedenleri olabilir. Bu nedenlerden biri de cilt problemleridir. Cildinde leke, kırışıklık ya da sarkma bulunan kiler kış mevsiminde bu durumlara daha kolay çözüm bulabilir. Bu konuda bazı uygulamalar özellikle güneşin aktif olarak bulunmadığı kış aylarında yapılmaktadır. Yüz derisine uygulanacak olan lazer için mutlaka kış ayı tercih edilmektedir.

Sadece güzellik merkezlerinde yapılacak olan cilt bakımı yeterli değildir. Gün içinde kişisel olarak da cilt bakımı yapılmalıdır. Kış aylarında duş biraz daha seyrek aralıklar ile yapılmaktadır. Cilt bakımına önem veren birisi kış aylarında da sık sık duş almalıdır. Duştan sonra nemlendirici kullanmak ve duş kremi ile duş jeli kullanmak da bu konuda dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

error: Content is protected !!