Lazer Epilasyon Eğitimi Almak Sandığınız Kadar Zor Değil

Son yıllarda teknolojik gelişimler ile birlikte kullanımı artan lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolları arasında gelmektedir. Kalıcı çözüm için birçok kişi lazer epilasyona başvururken bu alanda ülkemizde büyük bir açık bulunmaktadır. Lazer epilasyon yapmak isteyen kişilerin bir eğitim alması gerekmektedir. Bu eğitim sonucunda da kişiye bir sertifika verilecektir. Bu alanda ki açığı fark eden birçok kişi eğitim almak için çeşitli merkezlere başvururken, işlemin zorlukları birçoğunu kararından vazgeçirmektedir. Ancak gelişen teknoloji ve merkezlerin sunduğu imkanlar ile lazer epilasyon eğitimi artık sanıldığı kadar zor bir eğitim değildir. Bu yazımızda sizler için eğitim içeriği hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu eğitimi almak istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

 Lazer Epilasyon Eğitimi

Epilasyon eğitimi program amacına baktığımızda meslek hayatında karşılaşılacak olan sistemler ve uygulama eğitimleri olarak iki bölümden oluşan bir eğitim süreci ile devam edilmektedir. Kurs sürecinde kursiyerler birçok eğitimden geçer ve eğitimde verilen tüm uygulama metodlarını pratikte uygulayarak pekiştirme süreci ile kurs tamamlanır. Kurs sonucunda yeterliliklerini belgeleyen bir sertifika alabilirler. Bu eğitim sonucunda birçok merkezde lazer epilasyon yapabilirler. Süreç sanıldığı kadar zor değildir, eğitim döneminde ilk olarak teorikte bilgiler verilir. Epilasyon süreci nasıl devam eder, nelere dikkat edilir, hangi epilasyon markaları ile ne tür işlemler yapılır, farklı epilasyon işlemleri nelerdir, bölge bazlı epilasyon uygulamaları hakkında bilgiler kursiyerlere verilir. Ardından tüm bu bilgiler teorikten pratiğe aktarılarak pekiştirme sağlanır. Eğitim süresi değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 7 gün ile 20 gün arasında lazer epilasyon eğitimi vardır.

Eğitim Sürecinde Öğrenilecekler

Eğitim sürecinde kıl anatomisi hakkında eğitim bulunmaktadır, bununla birlikte lazer cihazlar hakkında bilgilendirme, lazerlerin dalga boyları, lazer çeşitleri, lazer teknolojileri hakkında eğitim verilmektedir. Bununla birlikte IPL cihazları, iğneli lazer epilasyon işlemleri ve bununla birlikte işletmecilik hakkında eğimler verilmektedir. Tüm eğitimlerin sonucunda artık birçok merkezde kolaylıkla lazer epilasyon yapabilir ve hatta bu sürecin ilerleyen aşamalarında lazer epilasyon eğitimleri de verebilirsiniz. Eğitim sanıldığı kadar zor değildir.

error: Content is protected !!