Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Lazer Epilasyon Zararlı mı?

 

İstenmeyen kıl ve tüy derdi olan bayanlar ve bayların ülkemiz de en çok tercih ettiği yöntemlerin başında lazer epilasyon uygulaması gelmektedir. Lazer epilasyonu son dönem de oldukça moda olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Lazer epilasyonu ışın tedavisi olduğu için birçok kişi tarafından zararları olup olmadığı konusunda merak uyandıran araştırmalar yapılmaktadır. Lazer epilasyonu kısa ve öz şekilde anlatılmak gerekir ise istenmeyen kıl ve tüyleri ışınlar yardımı ile yakmak ve yok etmek diye bahsetmek gerekir.

 

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

 

Lazer epilasyonun faydaları olduğu kadar zararları da elbette vardır. Öncelikle bahsetmek gerekir ise lazer epilasyonu merdiven altı tabi edilen yerler de yapılması oldukça riskli ve geri dönülmez bir yola sokabilir.

 

Lazer epilasyonu ışın kullanılması ile yapılmaktadır. Hal böyle olunca mutlaka birçok kişinin aklına zararlı mı sorusu gelmektedir. Eğer uzman hekimler tarafından ve onaylı merkezler de yapıldığı takdir de herhangi bir zararı yoktur. Fakat lazer epilasyonu merdiven altı tabi edilen yerler de yapıldığında birtakım zararları vardır. Bazen bazı kişiler alerjik reaksiyon gösterebilir. Lazer epilasyonu bazı uzmanlarca gerekli uyarılar yapılmıştır. Yapılan bölge de alerjik reaksiyon olabileceği gibi yanmalar veya leke gibi birtakım istenmeye hususlar da meydana getirebilmektedir. Lazer epilasyonları genel itibari pek fazla zararları ile gündeme gelmez. Bu zararların dışında birde derinde derinin derinliklerine inen cihazlar vardır. Tıpkı bu normal cihazlarda olduğu gibi yanma, leke ve alerjik reaksiyonlar görülebilir. Alerjik reaksiyonlar kasıt bölgenin kızarması, yanma hissi, batma hissi gibi birtakım ufak alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir. Lazer epilasyonu hamile bayanlar ve kanser hastalarına yapılmaz. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Uzmanlara başvuru yapmadan önce mutlaka hastalıklarınızdan bahsetmelisiniz.

 

Lazer epilasyonu 7’den 70’e oldukça güvenle tercih edilmektedir. Lazer epilasyonu yaptırırken yan etkileri en aza indirmek büyük önem taşır. Bu yan etkileri uzmanlar tarafından en aza indirilmesi mümkündür. Lazer epilasyonu oldukça güvenlidir. Zararları oldukça az olarak bilinmektedir. Lazer epilasyonu mutlaka işinde uzman ve onaylı merkezler de yapılması büyük önem taşır.

error: Content is protected !!