Protez Tırnak Ne Kadar Sağlıklı?

Estetik bir tırnak görüntüsü için doğal tırnaklara uygulanan protez tırnaklar günümüzde hayli revaçtadır. Bu işlem sonrasında tırnakların doğal tırnağa göre 80 kat daha dayanıklı hale gelmesi uygulamayı çekici hale getirmektedir. Protez tırnak genelde çalışan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan protez tırnak, ülkemizde son dönemlerin modası haline dahi gelmiştir.

Protez Tırnağın Doğal Tırnağa Zararı Olur Mu?

Protez tırnak işlemleri eğitimini tamamlamış ve sertifikalı çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Bu çalışmalarda kesinlikle sağlık bakanlığı onayından geçen malzemeler kullanılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak sağlık, hijyen açısından en temiz ortamlar kullanılmaktadır. alınan tedbirler yapılacak işlemi en sağlıklı hale dönüştürmektedir.

Protez tırnak uygulaması bazı durumlarda uygulanmamaktadır. Mantar sıkıntısı olanlar protez tırnak uygulaması açısından müsait değildir. Aynı şekilde tırnak sedefi bulunanlar, tırnak boşalması bulunanlar ve dermatolojik tedavi  gerektiren durumlarda da protez tırnak uygulaması yapılmamaktadır. Protez tırnaklar bazı hallerde zarar görebilir. Bu hallerin en başında aseton kullanımı yer almaktadır. Protez tırnak için kullanılan metal törpü ve metal tırnak makası da aynı şekilde protez tırnaklara zarar verebilir. Bu bakımdan asetonsuz çıkarılan oje ve kağıt törpüler kullanılmaktadır.

Protez Tırnak İşleminde Kullanılan Ürünler

Protez tırnak işleminde kullanılan malzemeler akrilik ya da jel olarak ayrılmaktadır. Her iki maddenin de kimyasal içerikleri farklılık göstermektedir.  Aralarındaki en önemli fark ise akriliğin cihaz ile kurutulmasıdır. Oysa jel kendi kendine kuruma özelliğine sahiptir.

Protez tırnak işleminde tırnağın doğal tırnağı kapattığı ve bu işlemden ötürü doğal tırnağın hava almadığı  düşünülmektedir. Elbette bu işlemin doğal tırnağa zarar vereceği de akla gelen sıkıntılar arasında yer alır. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir.  Oje sürülen tırnaklar da aynı şekilde havasızlıktan sararmaktadır düşüncesi bulunmaktadır. bu bakımdan protez tırnağın da aynı sıkıntıya sebep olacağı düşünülmektedir.

Protez tırnak takılan doğal tırnak hava almaktadır. oje sürülen tırnaklar ise havasızlıktan değil renk pigmentelerinden dolayı sararmaktadır. Bu bakımdan protez tırnaklarda sararma ya da yıpranma oluşmamaktadır. İstendiği zaman doğal tırnağa dönüş sağlanmaktadır.

Protez Tırnak Türleri <— hakkında bilgi için tıklayın

error: Content is protected !!