Protez Tırnak Türleri

Protez Tırnak Türleri

 

Tırnak yiyenlerin veya tırnakları cansız olanların sıklıkla tercih ettiği yöntemlerin başında protez tırnaklar gelmektedir. Protez tırnaklar sayesinde harika uzunlukta ve can alıcı güzellikten tırnaklara sahip olabilirsiniz. Protez tırnakları herkes gönül rahatlığı ile 7’den 70’e uygulayabilmektedir. Bu uygulama yöntemi sırasında herhangi bir ağrı, sızı ve batma gibi durumlar meydana gelmez. Kendi başına uygulama işlemi yapabileceğiniz gibi yine de uzman hekimlerin yardımı ile yapılması ileride çıkabilecek sorunları önlemede büyük önem taşımaktadır. Protez tırnaklar genellikle 3 çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu 3 çeşit tırnağın uygulamasını uzman hekimlerin kişilerin tırnak yapısına bakarak karar verdiği bilinmektedir. Bu 3 çeşit protez tırnağın farklı farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Fakat genel itibari ile bayanların en çok tercih ettiği ve güzellik merkezlerinde en çok uygulanan tırnak jel tırnak olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Jel Tırnak

 

Jel tırnak birçok insan tarafından en çok tercih edilen protez çeşitlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Jel tırnak sıvı yardımı ile uygulanan bir protez çeşidi olarak biliniyor. Kişilerin en çok tercih ettiği tırnakların başında gelen bu tırnak protezi uzmanlar da önermektedir. Kullanan kişilere ve uzmanların yorumlarına bakıldığında en dayanıklı protez çeşidi olarak bilinmektedir. Jel tırnağın bir başka özelliği ise parlayabilen bir yapıda olması sebebi ile yine en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

 

Akrilik Tırnak

 

Bu yöntem diğer yöntemlere göre pek tercih edilmeyen protezler olarak bilinmektedir. Tercih edilmemesinin sebebi kesinlikle olumsuzluklar değildir. Zira jel tırnak protezi sağlamlığı ile isim yapmıştır. Bu protezi uygulama aşamasın da sıvı ve tozun birlikte kullanımı ile yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında ise canlı ve parlak görünüm diğer tırnak protezlerine göre pek kazandırmamaktadır.

 

Dippig Tırnak

 

Tıpkı diğer protez çeşidine benzeyen bu yöntem yine sıvı ve toz yapımı protez olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat jel tırnak gibi çok fazla tercih edilmemektedir. Zira bu protez tırnak diğer tırnaklar da olmayan koku yayması ile oldukça rahatsız edebilmektedir. Diğer tırnak protezlerinden ayıran bir diğer özellik ise tırnağın mat görünümüne kavuşmasıdır.

error: Content is protected !!