Radyofrekans ( Tri Polar )

Tripolar Radyofrekans; cilt hücreleri için oluşan su moleküllerini harekete geçirilmesi ile cilt hücrelerinin sıkılaşmasını sağlayan cerrahi işlemdir. Yaşımız ilerledikçe ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar kaçınılma hale gelir. Oysa  daha genç ve diri görünmek isteriz. Bu nedenle ameliyat botox ya da cerrahi işlemler yaptırmak zorunda kalırız.

Acısız ağrısız iğnesiz , gencecik bir cilde kavuşmak istiyorsanız radyofrekans (ütüleme)sizin için iyi bir alternat if olabilir. Bu yöntem ile cildinizin 15 yaş daha genç görünmesi mümkün.

***Radyofrekansın yüz bölgesinde kullanım amacı kolajen dokunun uyarılarak yüzde lifting etkisi yaratmaktır. Radyofrekans yüz liftingi, cilt toparlama ve ince çizgilerde daha ilk seanstan itibaren gözlemlenen bir etki yaratır.

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.Burada amaç ısıtılan (bakım yapılan bölge) bölgenin ısısının 41 – 43 dereceye çıkartmaktır (normal vücut ısısı 36-37 derecedir). Bu ısı cilt altındaki kolajenlerin sıkılaşmasını sağlar. Aynı zamanda cihaz başlığında varolan vakum ile kasların sıkılaştırılması sağlanır.

Cilt ütüleme yöntemi cilde ısı verilerek yapılır. Uzman ciltte gezdirdiği bir cihazla cilde ısı verir. İşleme başlamadan önce cilt temizlenir ve cildi ısıdan koruyacak aynı zamanda lifting etkisi yaratacak bir ürün uygulanır. 30-40 dakika yüz ve dekolte bölgesine uygulama yapılır.  Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroplast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle oluşan ince çizgi ve kırışıklıklarda etkin bir düzelme sağlar.

Radyofrekans Her Kişiye Uygulanır mı?

– Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb. hastalarında,
– Hamilelerde,
– Kalp pili kullanan kişilerde,
– Vücudunda büyük metal protez bulunan kişilerde radyofrekans uygulaması yapılamıyor.

Radyofrekans ağrılı / acılı bir bakım mıdır?

Radyofrekans sırasında hiçbir acı ve ağrı hissetmezsiniz. Cilt üzerinde hafif bir ısı hissedersiniz.

 

Radyofrekans uygulamasında cilt renginin bakıma bir etkisi var mı?

Hayır cilt renginin bakıma bir etkisi yoktur. Her cilt tipine ve rengine uygulama yapılabilir.

 

Radyofrekans zararlı mıdır?

Son derece güvenli ve sağlıklı bir yöntem olan radyofrekans uygulaması uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde hiçbir zararı yoktur.

 

Radyofrekansın yan etkisi var mıdır?

Radyofrekansın geçici bir süre için ciltte kızarıklık dışında her hangi bir yan etkisi yoktur.

 

Radyofrekans Seans Sayısı

Bakımlar kişiden kişiye ve bakımı amaçlanan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 8 -10 seans arasında başarı sağlanır.

 

Radyofrekans Seans Süresi ve Seans Aralığı 

Radyofrekans seans süresi ortalama, yüz için 15 – 30 dk., göbek ve basenler için 20 – 40 dk., bacak ve kalça için ise 45 ila 60 dk. Arasında sürmektedir. Seanslar arasında kişiye göre 2 ila 4 haftalık bir ara verilmektedir.

error: Content is protected !!