Ritüel Sanitas Masajları

1- Mandara Masajı 4 El

İki çok yetenekli terapist tarafından yapılan dört el masajı eşsiz bir varyasyondur, uyum içinde çalışan terapistler sizi beş duyunuz ve ötesinde bir yolculuğa çıkarır.. Amacı kilit alanlardaki gerginliği azaltmak ve kasları rahatlatmak olan yatıştırıcı bir üst vücut masajıdır. Sırt, omuz, ve boynun yanısıra yüz ve kafa masajından keyif alanlar için önerilir İki terapistin ritmik ve uyumlu hareketleriyle uygulanan bu masaj beş geleneksel tarzı – Shiatsu, Thai, Lomi Lomi, İsveç ve Bali – birleştirirken,dilediğiniz takdirde sizin seçtiğiniz stilde de yapılabilir.

 

2- Sanitas Signature Massage (Back)

Amacı kilit alanlardaki gerginliği azaltmak ve kasları rahatlatmak olan yatıştırıcı bir üst vücut masajıdır. Sırt, omuz, ve boynun yanısıra yüz ve kafa masajından keyif alanlar için önerilir.

 

3- Ayak Reflex Masajı / Reflexology

El ve ayakların reflex bölgelerini kapsayan masaj metodları eski çin ve mısırlılar tarafından keşfedilmiştir. Refleksoloji, akupunkturun vücutta organların tüm bölgelerine karşılık gelen ayak refleks bölgelerine uygulanan alternatif bir tedavidir. Bu tedavi vücudun kendi şifa ve dengelenme sürecine yardımcı olur.

4- Sanitas Signature Massage (Full Body)

Farklı masaj tekniklerinin kombinasyonu ile yapılan bir masajdır. Eski Tapınak masajı olan Lomi Lomi Nui’den sıcak bazalt taşlar kullanılarak Kızılderili iyileştirme sanatı olan La Stone a kadar Shitasu’dan Ayak Refleksine kadar özel teknikleri içinde barındırır. İsteğe ve ihtiyaca yönelik yapılan yumuşak veya derin dokunuşlarla yapılan eşsiz bir bakımdır.)

 

5- Sıcak Taş Masajı / La Stone Massage

Bu deluxe tüm vücut masajı, ısıtılmış volkanik taşları kullanarak gergin kasları gevşetip stresten arındırırken derin bir sakinlik ve rahatlık sağlar. Sıcak taşların ağırlığının vucudun stress bölgelerine verdiği verdiği rahatlatıcı baskı ile doğal iyileşme süreciniz harekete geçecek.

 

6- Thai Masajı / Thai Massage

2500 yıl öncesine dayanan bu eski tedavi şifa sanatını keşfedin. Thai masajı nezaket ve sevgi dolu Budist kavramının Pratik bir uygulaması olarak kabul edilmektedir. Vücutta uyumu gevşemeyi ve esnekliği artırmak için gerdirme ve hafif yoga ile birlikte yapılan kraliyet Tay akapunktur masaj keyfine varın. şımartan rahatlatmanın ötesinde, bu tedavi vücudun enerji akışını uyandırarak, beden zihin ve ruhun yeniden birleşmesini kolaylaştıracaktır.

7-Herball Masajı / Thai Herbal Compress / Thai Bitkisel Kompres

Plai, Zerdeçal, Kafur, Lemongrass’tan oluşan zengin bir karışımı içeren bitkisel kompres kullanan klasik bir şifa ritüelidir. Acupressure meridyen hatları üzerinde çalışırken, sıcak bitkisel kompresler ağrıları hafifleterek kan dolaşımını uyarır.

 

8- Aroma Terapi Masajı / Aromatherapy Massage

Bu masaj Akdeniz bitkilerinden elde edilen aromatik yağların sağladığı ruhsal ve fiziksel rahatlamayı vaadeden nazik bir tüm vücut masajıdır.

 

9- Shiatsu Masajı / Shiatsu Massage

Shiatsu fiziksel ve enerjinizi dengelemek için yapılan doğu kökenli bir tedavidir. başparmak, parmak ve Chi veya enerji kanalları olarak bilinen vücut meridyenleri ve avuç içine uygulanan baskı ile yapılır.Chi hastalıkları engellerken, Shiatsu sağlıklı yaşama teşvik ile iç hastalıkların düzelmesine yardımcı olacaktır.

10- Anti Stres Masajı / Anti-Stress Massage

Bu yoğun masaj gerginlikten kurtulmanıza yardım ederken iç huzurunuzu yeniler. Derin dokunuşlarla vücudun merkez stress bölgelerine yoğunlaşarak yapılır Aromatic yağlar kullanılarak tüm vücudun gevşemesini ve rahtlamasını sağlayan bir masajdır.

 

11- Anti Selülit Masajı / Anti-Cellulite Massage

Karna, kalçalara ve bacaklara uygulanan bu yoğun masaj fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olarak vücudu inceltir, kan dolaşımını hızlandırır, su tutulumunu azaltır ve kas yorgunluğunu alır.

 

12- Manuel Lenf Drenaj / Manual Lymph Drainage

Vücudumuzda bulunan lenf sisteminin active edilmesini sağlar.

Hafif ve yumuşak dokunuşlarla vücutta oluşan ödemin, şişliklerin ve ağrıların giderilmesini sağlar.

Tüm vücuda uygulanan savunma sistemini güçlendiren derin fizyolojik etkisi olan bir tedavi metodudur.

13- Spor Masajı / Sports Massage Yaratıcı ve rahatlatıcı bir masaj şeklidir. Bu masajın öncelikli amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kas, sinir ve omurga buz kompres ve destekleyici bandaj ile tedavi edilir. Özel spor masaj teknikleri ile tenisçi dirseği tedavi edilir, kas fonksiyonları ölçülür, kaslar güçlenir..

 

14- Abhyanga

Sıcak Zeytinyağı ve özel Ayurveda yağları yavaşça vücuda dökülerek yapılan bu geleneksel masaj vücudun enerji kanallarını açarken, dolaşımı ve enerji akışını da hızlandırır. Bu masaj ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve toksinleri atmanızayardım eder. Bedeni, zihni ve ruhu dinlendirmek için birebirdir.

15- Abhyanga Senkron (4 El)

İki kişi tarafından 4 elle eş zamanlı olarak uygulanan bu masaj, enerji dolaşımınızı dengeler, vücudunuzu derinlemesine rahatlatır, ona enerji verir, ruhu sakinleştirir ve bedenin iç dengesini destekler.

16- Shirodhara

Anja (üçüncü göz) ve Sahasrara (taç) çakralarına yavaşça dökülen sıcak Ayurvedik yağ rahatlatıcı bir etki yaratır. Merkezi sinir sistemine iyi gelen bu özel yağ, stres belirtilerini yok eder; uykusuzluk ve baş ağrısını giderir.

17-Shiroabhyanga

Abhyanga ve Shirodhara masajlarının birleşiminden oluşan bu masaj sizi rahatlatırken, vücudunuza uygulanan sıcak ve baharatlı yağlar bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirecek.

18-Geleneksel Bali Masajı / Traditional Bali Massage

Kökü Bali’ye uzanan bu derin baskı masajı vücudun basınç noktalarına odaklanarak yüzey altı kas dokularına ulaşır. Kas gerginliklerini yok ederek vücudun enerjisini dengeler.

19-Lomi Lomi Nui

Kolların alt kısımları ile dirseklerin senkronize hareketleriyle uygulanarak bedeni rahatlatan bu masaj, Hawaii kültürünün önemli bir parçası olan tapınak masajlarının en âlâsıdır.

20- Sanitas Çift Masajı / Sanitas Couple Massage

Çiftler için özel olarak hazırlanmış masaj odamızdaki romantik atmosferin tadını çıkarın. Burada spa keyfiniz, etkileri tüm bedeninize yayılan bir ayak masajıyla başlayıp, baş ve yüz masajıyla son bulacak.

error: Content is protected !!