SPA İŞLETMELERİNDE DANIŞMANLIK VE SÜREKLİLİK

İş dünyasında iş insanından şirketin beklentisi kurumlarını iyi yönetirken  iş ortaklarına da özen göstermesidir, karşılıklı performansla çalışmasıdır. İyi yönetilemeyen kurumlar zaten kendileri için, çalışanlar için, toplum ve devlet için yarar sağlayamaz.

SPA işletmelerinin doğru işleyişe sahip olması için mutlaka mimari açıdan da doğru projelendirilmesi gerekmektedir. İnşaat aşamasından yürütülen projeler doğru mimari tasarımla birleştiği zaman süreklilik anlamında da yıllarca ülkeye katma değer sağlar. Tabii işletme sahibi de karlı yatırımının tadını çıkaracaktır.

Peki sizce mimari açıdan doğru projelendirilmiş bir SPA alanı bu işletmenin sağlıklı ve doğru yürütülen bir işletme olması için yeterli midir? Bu soruya cevabımız yüzde yüz hayır olmalıdır. Çünkü bir işletmeyi canlı kılan içerisinde çalışan ekiptir.

Her zaman söylediğim gibi insanlar mekanlara gelirler ve aldıkları hizmetlerle ayrılırlar. Hizmeti veren kişilerin seçimlerini doğru yapabilmek için SPA konusunda uzman olmanız gerekmektedir. İnsanları 360 derece metodu ile değerlendirebilmek, personelin masaj uygulamalarını test etmek, yönetici olabilmek için psikolojik açıdan ve operasyon açısından kendisini hazırlamış  eğitimli kişiler olmasına özen göstermelisiniz.

Özellikle otel içerisindeki SPA tesislerinde outsource işletmelerin partner modelde çalışması daha başarılı sonuçlar doğuracaktır. Kazan kazan sistemi birimler arası takım ruhununa katalizör olacaktır. Kiralanan SPA  işletmelerinin kontrolleri konusunda da hassas davranmak gerekmektedir. Mesela otelin markasına uyum sağlayabiliyor mu ve özellikle dünya zincirleri ile çalışmış bir SPA işletmesi mi? Bu sorulara cevap verebilen uzun soluklu referansları güçlü işletmeler tercih edilmelidir. Thing Global Live Local (global düşünüp lokal yaşayın) sizin mottolarınız arasında olmalıdır ki lokal pazar yönetimi açısından otele veya işletmeye fayda sağlasın. SPA otelin bir aktivite alanı değildir, en mahrem noktasıdır. Bir otel bünyesindeki tüm departmanları bir SPA içerisinde etkinleştirebilirsiniz.

Tüm dünyada Global Wellness Economy verilerini incelediğimizde rakamlar sektörün ne kadar büyük olduğunu bize gösteriyor. 2018 verilerine göre  Dünya’da 4.5 trilyon dolarlık marketin içeriği sağlıklı yiyecekler, antiage ürünler, kişisel antrönürlük, fiziksel aktivite, geleneksel tedavi destekleyici ürünler, wellness turizmi ve sektör tekstil ürünleridir. Bu konuda Türkiye’de birinciliği kimseye kaptırmayan Sanitas SPA yurt içi ve yurt dışında yıllardır yapmış olduğu danışmanlıklarla  tüm tecrübelerini sizlerle buluşturuyor…

Dokunuşun farklılığı mottosuyla yeni normal veya yeni Dünya’ya hazır olan Sanitas SPA ‘Smart Health Care’ alanında da projeleriyle sektöre değer katmaya devam edecektir.

 

 

 

error: Content is protected !!