Spa Merkezi Açmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Spa Merkezi Açamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İnsanların kişisel bakımlarına önem vermesi ile beraber spa merkezleri de aranan yerler haline gelmiştir. Fakat spa merkezi açmak büyük bir girişimdir. Bu konuda hem spa ile ilgili derin bilgi ve birikim sahibi olmak gerekir hem de ticari konuda bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Spa Merkezi Nasıl Açılır?

Öncelikle böyle bir merkez açacak kişilerin rekabet konusunu gözden geçirmesi gerekmektedir. Yakınızda yer alacak merkezlerin hangi fiyat politikaları ile nasıl hizmet verdikleri mutlaka bilinmelidir. Ayrıca bu araştırma esnasında diğer merkezlerin hizmetlerinden bizzat yararlanmak size müthiş ön izlenim kazandıracaktır. Bu araştırma sonrasında kendinizin hangi hizmetler ile müşteri karşınıza çıkacağınıza karar verin. Spa için gerekli alanları belirleyin.

Spa merkezinde manikür, pedikür, sprey ile vücut bronzlaştırma ya da soda banyosu gibi hizmetler de verilmektedir. Sizin açacağınız spa salonu için hizmet çizginizi belirleyin. Daha sonra bu çizgiye göre gerekli alanı ve alan içinde yer alacak olan tesisat ve elektrik işlerini planlayın. Böyle bir merkez açmak için sıradan bir mahalle ya da bölge tercih edilmemelidir. Ülkemiz yaşam standardında lükse kaçan bu uygulama için daha çok üst kalite bölgeler tercih edilmelidir.

Spa Merkezi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Spa merkezi açmak isteyenler için özel bir belgeye sahip olmak gerekmemektedir. Fakat burada verilecek olan hizmetlere göre bazı belgeler de istenebilir. Genel olarak spa merkezinde yapılacak sözleşmeye önem vermek gerekir. Daha sonra merkezde çalışacak olanların profesyonelliği ve aldıkları belgeler de önemlidir. Çalışma saatleri ve terapi odalarının rahatlığı da açılış esnasında belirlenmesi gereken ayrıntılar arasında yer almaktadır.

Spa merkezi açmak için ilk olarak belirli sermayeniz bulunmalıdır. Bu merkez için bölgesine göre değişiklik gösterse de en az 25 bin lira gibi bir birikim gerekmektedir. Daha elit mahallede ve daha kapsamlı bir merkez açmak isteyenler için ise bu sermaye 500 bin liraya kadar çıkabilir. Fakat bu konuda ilk aşamada abartılı maliyetlerden kaçınmak gerekir. Bazı durumlarda sonraki aşamalarda müşteri ihtiyaç ve isteğine göre değişimler yapılabilir.

error: Content is protected !!