Spa Merkezlerinde Kaliteyi Nasıl Arttırabilirsiniz?

Spa, Latince ’de sudan gelen sağlık anlamına gelir. Kökenleri Romalılara uzanan spa temel olarak su ile yapılan cilde terapi bakımıdır. Spa hizmeti sunan merkezlere spa merkezleri denir. Günümüzde birçok güzellik ve cilt bakım merkezlerinde, masaj salonlarında, büyük otellerde ve tatil köylerinde spa bölümleri mevcuttur. Su ile yapılan bakımlara ek olarak hoş kokulu esanslar, doğal şifalı taşlar da eklenir. Özel masaj yağları ile masaj teknikleri kullanılır.

En İyi SPA Merkezleri

Spa merkezlerinde yapılan işlemlerin kalitesini arttırmak için, kullanılan yağların orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında mutlaka işlemi yapan personelin alanında uzman ve eğitimli olması gereklidir. Öte yandan spa terapisi uygulanan mekânların temizliği, kullanılan ürünler, spa masası ve sedyesi gibi ürünlerin bu işlem için özel üretilmiş olması gereklidir. İşlem esnasında kullanılan ürünlerin cilde temas eden kısmının ilk kez kullanılıyor olması gereklidir. Bulaşıcı hastalıklardan korunmak adına spa merkezlerinde yapılan uygulamada kişiye özel ürünler kullanılmalıdır.

Günümüzde spa, masaj salonları gibi birçok mekân faaliyet göstermektedir. Fakat ne yazık ki kaliteli ve sağlıklı bir şekilde bu işlemi uygulayan yer sayısı çok azdır. Son derece sıradan mekânlarda uygun fiyatlı diye lanse edilerek spa uygulaması yapılmaktadır. Temizlik ve hijyen mantığı ile ilerlemesi ve faaliyet göstermesi gereken bu mekânların kalitesi konuda eğitim almış kişiler tarafından yükseltilebilir.

SPA Faydaları

Spa bakımının selülitler için, cilt bakımı için veya stresten arınmak için şeklinde çeşitleri bulunur. Kişinin talebine göre istenen çeşitten ve ona uygun doğal taş ve yağlar ile masaj uygulanır. Spa bakımları günlük olarak yaşanan stresten uzaklaşmak, rahatlamak, anti selülit tedavisi görmek, yüz, cilt bakımı yapmak, temizlemek ve canlanmak için yaptırılır. Terapi niteliği taşıyan spa her yetişkin için faydalıdır.

Gündelik hayatın getirdiği stres, koşuşturma hali, yorgunluk gibi birçok konuda spa çok etkilidir. Yorgunluğu ortadan kaldırdığı gibi ruha ve cilde canlılık verir. Doğal taşların rahatlatıcı etkisi ile aromatik yağların birleşmesi insan bedenini hafif bir hale getirir. Böylelikle arınma veya bir adı ile terapi meydana gelir.

SPA Merkezi Açmadan Önce Bilinmesi Gerekenler <— hakkında bilgi için tıklayın

error: Content is protected !!