SPA’da Cilt Bakımı Önemi

Bütün bir senenin yorgunluğunu  atmak  , bedenen ve ruhen dinlenmek için tatile çıkıyoruz. Ülkemizde güneş ve deniz mükemmel güzel olunca en fazla tatil ülkeleri arasında tercih sebebi oluyoruz.

Peki bu durum cildimiz de ne gibi değişikliklere sebep oluyor. Kısaca buna değinelim;

– Soğuk iklim bölgesinden gelen misafirlerimiz için özel bakım kürlerimiz

– Sıcak iklim bölgesinden gelen misafirlerimiz için de özel bakım kürlerimiz otel spalarımız da değerli misafirlerimiz için uygulanmaktadır.

Cildimiz  hayatımız boyunca korumak zorunda olduğumuz bir organımızdır. Nasıl ki herhangi bir rahatsızlıkta hemen önlemler alıp tedaviye başlıyor isek , cildimiz için de aynı özeni göstermek durumundayız.

Derimiz aynı zamanda bizim iç rahatsızlıklarımızın birer aynasıdır. İşlevini  yerine getirmekte zorlanan her organımız bize derimiz aracılığı ile sinyaller verir.

Biraz derinin anatomik yapısını inceleyecek olursak ;

Deri: Vücudun dışını örten bir duyu organıdır. Vücudun en büyük ve ağır tek organıdır.

Deri bütün omurgalılarda bedenin dış yüzünü kaplayan ve kendini yenileyen canlı bir organdır. Yetişkin bir insanın derisi yaklaşık 5 kg. ağırlığındadır. Vücuttaki en büyük organ deridir. İnsan vücudu ağırlığının %16 sını kaplar. Kişiden kişiye değişmekle beraber kalınlığı 3 mm civarındadır.

Derinin her bir santimetre karesinde yaklaşık ;

14 sinir,

113 ter bezi,

¾ damar,

14 ısıtıcı duyu,

2 serinletici duyu,

226 ağrı iletici sinir ucu,

3385 sinir lifi,

28 dokunma duyusu,

16 yağ bezi,

12 kıl,

150.000 pigment hücresi ve 3.385.000 hücre vardır.

Böyle mucevi bir oluşum varken asla cildimizi  ihmal etmemeliyiz.

 

SPA’ larda cilt bakımın önemi : Her misafirin cildi iklim şartlarından dolayı muhakkak etkilenecektir. Bu durumu en hasarsız şekilde atlatmak için cildinize uygun bakımları asla ihmal etmemeniz gerekir.

Kuru cilt özelliliğe sahip bir cildin nem bakımları ağırlıkta olup özel bakım ürünleri ile desteklenmelidir.

Yağlı cilt de ise cilt yağını yani sebumu dengelemek çok önemlidir.

Olgun ciltlerde ise azalan her bir öğeyi şiddetle yerine koymak için özel serumlar , ampüller ve maskeler uygulanmalıdır.

Hassas ciltler için özel ürün serileri kullanılmalı kimyasal ve içeriklerinin kesinlikle alerji yapıcıdan uzak olup bitkisel ağırlıklı ürünler kullanılmalıdır.

Uzman kadromuz , deneyim ve tecrübelerimizle kendinizi bize emanet edebilirsiniz.

 

error: Content is protected !!