SPA’NIN HER DETAYINDA MÜKEMMELLİK İÇİN SANITAS

Geçtiğimiz on yılda, SPA & Wellness piyasası hızla artan tüketici talebi nedeniyle katlanarak büyüdü ve aynı zamanda SPA misafir deneyimi ve iş modeli oldukça gelişmiş hale geldi. Artan talep doğrultusunda SPA hizmeti vermek isteyenlere yüksek kalitede destek veren profesyonel SPA danışmanlık firmaları; Wellness operasyonlarını başarılı bir şekilde yönetme, karları maksimuma çıkarma ve yeni SPA merkezi geliştirmeyi planlama konusunda kusursuz bir rehberlik hizmeti veriyor.

Bir işletme yeni bir SPA kompleksi inşa etmeye veya mevcudu yenilemeye ya da optimize etmeye karar verdiğinde, en iyi sonucu elde etmek için, uzman geliştirme kaynaklarını kullanması fazlasıyla önem taşıyor. Tüm projenin başarısını kritik planlama alanlarında yapılan ciddi hatalar yoluyla tehlikeye atabilecek bir yaklaşımı takip etmek yerine; gerekli yetenek, araç ve deneyime sahip bir SPA danışmanlık firmasından destek alarak, projeyi çok daha hızlı ve risksiz bir şekilde hayata geçirmek mümkün.

TÜRKİYE’NİN EN NİTELİKLİ SPA DANIŞMANLIK HİZMETİ

Genellikle SPA danışmanları, uygulamalarını; kulüp SPA’ları, otel ve tatil kaplıcaları veya tıbbi SPA’lar gibi belirli bir endüstri pazarı segmentine yoğunlaştırıyor. Daha açık bir tabirle, bazı SPA danışmanları çeşitli disiplinler hakkında genel bir bilgiye sahipken, SPA danışmanlık hizmeti veren profesyonel firmalar; menü tasarımı ve otantik SPA terapileri, SPA ekipmanları, SPA çalışan kültürü, SPA perakendeciliği, finansal yönetim, personel eğitimi ve geliştirme, operasyonel verimlilik ve yeni işletme gelişimi gibi belirli bir programatik alanda uzmanlaşıyor.

SPA danışmanlık ve SPA yönetiminin tüm süreçlerini profesyonelce göğüsleyen Sanitas SPA, Türkiye’nin, dünyaya açılan en yenilikçi ve çalışmalar konusunda en kapsamlı danışmanlık merkezi olmasıyla öne çıkıyor. Fizibiliteden ön açılış ve günlük operasyonlara kadar geniş bir yelpazede SPA danışmanlık hizmetleri sunan Sanitas; özellikle yeni açılacak SPA merkezlerine SPA ihtiyaçları analizi çalışması, marka ve kavramsal planlama ve eksiksiz SPA tasarım danışmanlığı hizmetleri sağlıyor. Tam hizmet veren bir SPA danışmanı ve operatörü olarak; yaratıcı SPA menüsü geliştirme, SPA yöneticilerinden masaj terapistlerine kadar nitelikli personel seçimi ve eğitimi, perakende ürün seçimi, sistem geliştirme ve kalite standart çalışma prosedürleri konusunda yol haritası belirleyen Sanitas, söz konusu SPA merkezi açılmaya hazır olduğunda, günlük SPA yönetimi veya operasyonel danışmanlık konusunda da müşterilerine destek veriyor.

Dünya çapında ses getiren pek çok otele SPA hizmetleri veren Sanitas’ın SPA yönetim sistemleri, misafirler ve üyeler için unutulmaz bir deneyim yaratırken; danışmanlık desteği alan SPA geliştiricilerinin de net işletme gelirlerini maksimuma çıkarıyor.

BAŞTAN SONA SANITAS SPA DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

SPA FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI

Tam hizmet veren bir SPA danışmanı olarak Sanitas, müşterilerinin, bir eğlence tesisinin gelişimi ile ilgili en bilinçli kararları almalarına yardımcı olmak adına, kapsamlı fizibilite ve ihtiyaç analizi çalışmaları sağlıyor. Bu, tesis için en uygun kapsam boyutunu, karmaşıklığını ve öngörülen finansal sonuçları içeren girdiyi kapsıyor. Çalışmalar ise şunları içeriyor:

 • Piyasa ve demografik değerlendirme
 • Rekabet analizi
 • Pazarlama ve programlama bileşenleri
 • Tüm varsayımlarla eksiksiz finansal analiz

SPA KONSEPTİ VE MARKA GELİŞTİRME

SPA’nın belirli bir teması olmalı, çünkü en iyi ve en unutulmaz deneyimler, firmanın kendine özgü bir temaya sahip olmasına dayanıyor. Mülkünüzü tamamlayacak bir markaya sahip olmanızın yanı sıra, vereceğiniz SPA hizmetini daha çekici hale getirmenize de yardımcı olan Sanitas, aynı zamanda ayrıcalıklı bir Wellness merkezi olmanızın da önünü açıyor. Konsept ve marka geliştirme stratejisi ise şunları içeriyor:

 • Bölgesel etkilerin, yerel geleneklerin, tarihsel antropolojik ve kültürel unsurların incelenmesi ile birlikte kapsamlı pazar araştırması
 • Mülkünüzün imajının ve rekabet gücünün analizi
 • Benzersiz tasarım özellikleri, hizmet protokolleri ve standartları ile markanızı benzerlerinden ayıran ve imza niteliği taşıyan tasarım öğelerinden oluşan bir vizyon ve konseptin geliştirilmesi

SPA DANIŞMANLIĞI VE TASARIMI

Unutulmaz SPA deneyimleri yaratma fırsatını en üst düzeye çıkaran Sanitas danışmanları, SPA tasarımının yaratıcı estetiğine ve aynı derecede önemli olan, karlılığı etkileyen fonksiyonel hususlara odaklanmak için iç tasarım grubuyla işbirliği yapıyor. SPA danışmanlık hizmetleri ise şunları içeriyor:

 • Vizyon ve stratejik planlama
 • Ekipman özellikleri
 • Soyunma odası tasarımı
 • Resepsiyon ve perakende düzeni
 • Tedavi odası tasarımı
 • Veri işleme gereksinimleri
 • Tasarım konuları ile ilgili tüm alanlarda girdi

PERSONEL SEÇİMİ VE EĞİTİMİ

Tesisinizin özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, bireysel SPA ve eğlence tesisleri gereksinimlerini karşılamak için mümkün olan en yetenekli personel ağını oluşturan Sanitas, aynı zamanda kilit yönetici personeli ve servis sağlayıcıları yetiştirmek için kurduğu Sanitas Akademi’de SPA operasyonlarının tüm alanları için özel eğitim veriyor. Diğer yandan bir SPA işletmesiyle ilgili tüm alanlara odaklanan Sanitas Akademi aracılığıyla, günlük operasyonlar boyunca personelin desteklenmesi için eksiksiz bir ekip yaklaşımı sunuyor. Sanitas ayrıca; yeni fikirleri, trendleri, en iyi uygulamaları ve gelirleri, harcama yönetimini ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmanın yollarını arıyor. Bu eğitim ve destek, bir personelin Sanitas ekibine katıldığı andan itibaren süreklilik gösteriyor.

SPA ÖN HAZIRLIK HİZMETLERİ

Vereceğiniz SPA hizmeti için işletmenizin başarılı bir şekilde açılması adına planlama ve hazırlık oldukça önem taşıyor. Geniş tecrübesi ile Sanitas, sorunsuz bir açılış sürecinin sağlanmasına yardımcı oluyor. SPA ön açılış hizmetleri ise şunları içeriyor:

 • Zaman çizelgesi geliştirme
 • SPA Direktörü dahil olmak üzere, kalifiye personelin seçimi ve eğitimi
 • Eksiksiz ve yaratıcı bir SPA menüsü oluşturma
 • Perakende ürün seçimi ve sergileme planı
 • İşletme bütçesinin sonuçlandırılması
 • Prosedürler ve protokoller
 • Stratejik pazarlama ve tanıtım planı
 • Büyük açılışa hazırlık

OPERASYONEL SPA DANIŞMANLIĞI

Yeni ya da düşük performans gösteren bir SPA merkeziniz varsa, Sanitas, hem konuk deneyiminin hem de kalite ve standartlarının yanı sıra; sonuçları önemli ölçüde etkilemenin yollarını belirleyebilir. Sanitas SPA danışmanlık hizmetleri ise şunları içeriyor:

 • Operasyonun tüm alanlarında sürekli başarı için destek ve rehberlik
 • SPA ekibi ile görüşmeler
 • Kıdemli Sanitas yöneticilerinin periyodik saha ziyaretleri
 • SPA Direktörü ve personel ile tutarlı iletişim
 • Operasyonel prosedürler ile ilgili eğitim
 • Personel standardizasyonu

NEDEN SANITAS SPA?

Müşterilerinin gereksinimlerini ve hedeflerini yerine getirmede oldukça başarılı olan Sanitas SPA & Wellness, bir SPA kompleksini idare ederken, SPA’yı; otel, tatil yeri veya mülkün kumaşı ve kültürüne en iyi şekilde entegre etmek için “kesintisiz” bir yaklaşım izliyor. Personel denetimi ve sürekli eğitim, sistem geliştirme ve yönetimi, perakende satış, yaratıcı SPA promosyonları ve programlama, pazarlama ve satış, finansal yönetim ve tesis bakımı gibi uygulamalarla kusursuza yakın SPA yönetim hizmetleri vermeyi amaçlayan Sanitas SPA danışmanlık, misafirler ve üyeler için unutulmaz SPA deneyimlerinin teslimini garanti ediyor.

error: Content is protected !!