SPA’ya Gitmenin Psikolojik Yararları

SPA’ya Gitmenin Psikolojik Yararları

Spa’nın gevşemek, rahatlamak ve yeniden bağlanmak için bir yer olduğunu biliyoruz. Ancak spa ziyaretlerini düzenli bir alışkanlık haline getirdiğinizde yararlanacağınız tüm psikolojik faydaları biliyor musunuz?

Depresyondan anksiyeteye,uykusuzluğa,kronik ağrıya kadar hemen hemen her semptom için masajlar vardır.Uluslararası Sinirbilim Dergisi trajik yaralanmalar ve depresyondan muzdarip bir grup insanı inceleterek beş hafta boyunca haftada iki kez 40 dakikalık masaj yaptıran katılımcılar daha az depresyona girdiğini tespit etti. Kötü bir alışkanlığı değiştirmek veya iyi bir alışkanlığı korumak için biraz psikolojik desteğe ihtiyacınız varsa, düzenli spa alışkanlığınız, yaşamınız boyunca bilinçli olarak iyi seçimler yapmanıza yardımcı olabilir.

 

  1. Spa Merkezleri Farkındalık Zamanı Sunar

Spa terapinizin keyfini çıkarırken veya sakin bekleme odasında dinlenirken, rahatlama fırsatınız olur. Birçok spa konukları için bu, farkındalık uygulamak ve sosyal medya ve teknolojiden bir mola vermek için bir fırsattır. Spa’yı bir sonraki ziyaretinizde, zihninizin sürüklenmesine ve şu anda kalmak için pratik yapmasına izin verin. O zaman bunun sağladığı birçok avantajdan yararlanacaksınızdır.

  1. Spa ziyaretleri duyguları yatıştırır

Düşük bir mod hissettiğinde kendinizi beslemek zor olabilir, ancak spa’ya gidebiliyorsanız, deneyim ruh halinizi büyük ölçüde kaldırabilir. Masaj, vücudunuzda sıkışan gerginliğin ve üzüntünün duygusal olarak serbest kalmasını sağlar. Zor bir zaman geçiriyorsanız, yükünüzü hafifletmek için düzenli spa ziyaretleri yapabilirsiniz.

  1. Spa bakımları benlik saygınızı ve özgüveniniziartırır

Düzenli cilt bakımı teninizi geliştirir, ince çizgileri azaltır, akne izlerini yavaşlatır ve sorunlu alanları hedefler. Cilt sağlığını geliştirmek için düzenli yüz bakımı yaparak, benlik saygınızı ve özgüveninizi artırabilirsiniz.

  1. Dokunma içeren tedaviler stres tepkinizi sakinleştirir

Birçok spa terapisi,  insanın günlük yaşamlarında yeterince alamadığı dokunuşu içerir. Bir masajdan veya başka bir tedaviden zevk aldığınızda, vücudunuzun stres yanıtı sakinleşir. Stresle ilişkili birçok fiziksel hastalık olduğundan, spa ziyaretleri hem fiziksel sağlığınızı hem de psikolojik refahınızı koruyabilir.

  1. Grupla Spa ziyaretleri Etkileşimde Kaldığınız İnsanları Arttırır

Spaya yalnız yerine arkadaşlarınızla gitmeyi mi tercih ediyorsunuz?  Düzenli spa ziyaretleriniz, arkadaşlık bağlarınızı artırarak kız arkadaşlarınıza yaklaşma şansı sunar. Bu sizi daha mutlu ve daha bağlantılı hissetmenizi sağlayabilir!

 

  1. Aromaterapi tedavileri psikolojik destek sağlar

Rahatlamak, yeniden enerji vermek, yok etmek veya kaygıyı yenmek istiyorsanız, aromaterapi spa tedavileri ruh halinizi ayarlamanıza yardımcı olabilir. Ruh haliniz için bir sonraki vücut tedavinize aromaterapi ekleyebilirsiniz .

 

Psikolog Övgü Yaren Soydan

error: Content is protected !!